Bu bölümde sitemiz ve sistem ile ilgili bize en çok sorulan sorular ve açıklamaları yer almaktadır. Aklınıza takılan veya öğrenmek istediğiniz bölümlerin üzerine tıklayarak alt bölümde açılan pencerelerde sorularınızın cevaplarını bulabilirsiniz.

Avrupa da yabancı turistler tarafından yıllardır uygulanan kısa veya uzun süreli gezilerde çok amaçlı olarak kiralanan günlük kiralık villa sistemi, ülkemizde yeni yeni öğrenilmeye başlanılan bir sektördür. Bu sistem sayesinde, siz günlük yada haftalık kiralama yolu ile (Firmamız minimum 5 gün kiralama yapmaktadır) sadece size özel istediğiniz lüks evleri kiralamanız mümkün olmaktadır.
Villa Kapasiteleri yatak kapasitesiyle aynıdır. Çocuklar da o kapasitenin içindedir ve toplam kapasiteyi aşmamak kaydıyla ve bize kimlik bilgilerini vermek kaydıyla olabilmektedir. Ayrıca kısa süreli misafirlerinizi konaklama yaptırmadan tabi ki misafir edebilirsiniz. Eğer bize bilgi vermeden konaklama yaptırmanız ve kapasite üstünde misafir konaklatmanız halinde maalesef sözleşmemiz iptal olacaktır.
Kısa süreli konaklamalarda (İlanlarda belirtilen Minimum Kiralama süresi altındaki konaklamalarda) villa sahiplerinin talebi doğrultusunda fiyat farkları alınmaktadır. Bu farklar sistemin hesaplamış olduğu fiyatlar içine dahil olup, sizden ekstra olarak talep edilmeyecektir. (Bazı villa sahiplerimiz bu fark haricinde 100-150 TL tutarında ekstra temizlik ücreti de talep edebilir !).
İlanlarda belirtilen Minimum Kiralama süresi; o villaya en az kaç gün süre ile kiralama yapılabileceğini gösterir. Villa kiralama sistemi otel, motel, pansiyon, tatil köyü kiralama sistemlerinden çok farklı bir sistem olduğu için bu kısıtlamalar koyulmaktadır.
Kaş Villa ve Apart için  Giriş saatleri 15:30– Çıkış 10:00 dir.
Kalkan Villa ve Apart için Giriş Saatleri 15:30 Çıkış 10:00 dir.
Çıkış ve Giriş saatleri arasında  temizlik yapılmaktadır ve saatler harici giriş ve çıkış yapılmamaktadır.
Kiralama fiyatına villanın belirtilen konaklama kapasitesine uygun sayıda kişinin konaklaması, Wi-Fi, kiralama süresi içindeki tüm genel giderler, her 7 günde bir ara temizlik, havuz ve bahçe bakımları, arıza durumunda teknik servis ve villa kiralama komisyon bedelinin KDVsi dahildir.
Düzenli olarak havuz bakım personeli tarafından günlük yapılmaktadır. Havuza girerken aşırı yağ kullanımı, elbise ile girilmesi vs nedenlerle oluşabilecek sorunları engelleme için bu hususlara dikkat edilmeli. Havuz suyunun boşaltılması ve tekrar doldurulması yüksek maliyet ve zaman isteyen bir süreçtir.
Havuz doldurulduğu ilk günden itibaren düzenli olarak temizlenmekte, gereken ilaçlamalar ve devridaimi yapılmaktadır. Bu sebeple sağlık ve hijyen açısından hiçbir sorun olmadığından havuz suyunun değiştirilmesine gerek duyulmamaktadır.
Aksi belirtilmediği takdirde villalarımıza evcil hayvan kabul edilmemektedir.
Villaların temizlikleri müşteri giriş-çıkış saatleri arasındaki zaman diliminde yapılmaktadır.Haftalık kiralamalarda, hafta içerisinde talep edilen ekstra temizlik fiyata dahil değildir.Bir haftadan uzun süreli konaklamalarda müşterinin isteği doğrultusunda haftada bir kez temizlik yapılabilmektedir.
Konaklama süreniz boyunca kiraladığınız tatil konutuyla ilgili her türlü sıkıntı ve şikayetlerinizle 24 saat bizzat bizler ilgilenmekteyiz. Misafirlerimizin ihtiyaçlarını gerek mülk sahipleriyle gerek kendi personelimizle gidermekteyiz. Bize telefonla ya da elektronik posta yoluyla bilgi vermeniz yeterli olacaktır.
Villaların mutfak gereçleri tam donanımlı olup sadece blender tarzı ürünler bulunmamaktadır, herkes için bir set banyo ve yüz havlusu ve yataklar hazırlanmış bir şekilde teslim edilmektedir. Özel eşyalarınız dışında belki fotoğraf makineniz ve dizüstü bilgisayarınızı yada plajda kullanmak için plaj havlusu getirebilirsiniz.
Aksi belirtilmedikçe web sayfamızdaki fiyatlara elektrik, su, tüpgaz, klima, haftada bir temizlik ve çarşaf-havlu değişimi dahildir.
Çocuklar kişi sayısına dahil edilmektedir.
Tüm tatil konutlarımıza bulunduğu bölgedeki yetkililerimiz ve personellerimiz tarafından misafirlerimiz karşılanıp anahtar teslimatı yapılmaktadır.
Telefon ile Rezervasyon: Rezervasyon yapmak istediğiniz tatil konutunu belirledikten sonra sizden hangi tatil konutu olduğunu öğrenmek için villanın ismi yetkili personel tarafından istenecektir. Talep ettiğiniz tarihlerin rezerve durumu kontrol edildikten sonra size ulaşabileceğimiz bilgiler yetkili personelimiz tarafından alınır ve size ödeme yapacağınız hesap bilgileri belirtilir bu işlemlerin sonucunda “Ön Rezervasyon” işleminiz tamamlanmış olur. Belirtilen hesaba gereken ön ödemenin yapılmasıyla ilgili villa ya da apart belirttiğiniz tarihlerde adınıza bloke edilir ve “Rezervasyon Onayı” faks yada elektronik posta yoluyla en geç 24 saat içerisinde tarafınıza gönderilir.
Tatil evi detaylarının içerisinde yer alan takvim üzerinde konaklamak istediğiniz tarihleri işaretlemenizin ardından açılan formu eksiksiz doldurup ödeme sayfasına ilerle butonuna tıklamanız gerekmektedir.Yeni açılan sayfada rezervasyon detaylarınız listelenecektir. Kontrol ettikten sonra ödeme şeklinizi seçmeniz gerekecektir. Sistemde belirtilen tutarı ilgili hesaba en geç iki (2) iş günü içerisinde ödeme yapmanızın ardından rezervasyon işleminiz tamamlanacak, tarafınıza “Rezervasyon Onayı” faks yada elektronik posta yoluyla en geç 24 saat içerisinde tarafınıza gönderilir.